Sezon zakończony, mistrzowie uhonorowani

19 stycznia w chorzowskim hotelu Gorczowski odbyła się gala podsumowująca sezonu 2018 w katowickim okręgu Polskiego Związku Motorowego. Podczas tej uroczystości trofea za rezultaty wywalczone na odcinkach specjalnych odebrali uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Najlepsze trzy załogi klasyfikacji generalnej RSMŚl 2018 (fot Paweł Pochroń)

Ze względu na żałobę narodową ogłoszoną, by uczcić zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, gala miała odpowiednio zmodyfikowany program. Organizatorzy zrezygnowali z elementów rozrywkowych, skupiając się na wręczeniu pucharów i podziękowań.

W klasyfikacji klubowej śląskiego czempionatu z dużą przewagą triumfował Automobilklub Śląski. Puchary odebrali także przedstawiciele klubów Zamkowego i Cieszyńskiego.

Klasyfikacja klubowa RSMŚl 2018:
1. AK Śląski 337 pkt.
2. AK Zamkowy 160 pkt.
3. AK Cieszyński 149 pkt.

Automobilklub Śląski zdominował klasyfikację klubową w RSMŚl 2018

W klasie Gość 2WD trofea powędrowały do tych załóg:

1. Mateusz Gołek/Jacek Spentany 78 pkt.
2. Sławomir Strychalski/Paweł Pochroń 68 pkt.
3. Bartłomiej Fizia/Krzysztof Janik 66 pkt

Wśród załóg rywalizujących w ramach klasy RO Open 2WD najwięcej punktów zgromadzili Jacek Majewski i Marcin Pasek. Kolejne miejsca zajęli Artur Makówka oraz załoga Wojciech Szafarski/Jakub Żwirek.

W grupie zawodników ścigających się samochodami z napędem 4×4 (klasa RO Open N) tytuł mistrzowski zapewnił sobie Rafał Gałka, reprezentujący Automobilklub Koszaliński. Puchar za drugą lokatę odebrał duet Krzysztof Pacholec/Inez Adamska, a na trzecim miejscu sklasyfikowano Marcina Kowala z Sebastianem Lenkowskim.

W klasie RO R pierwsze miejsce zajęli Błażej Gazda z Maciejem Mikuliszynem, a w klasyfikacji PCR (Puchar Cento Rally) na najwyższym stopniu podium miejsce zarezerwował sobie duet Grzegorz Nosalski/Anna Maria Nosalska.

Puchary za triumf w Pucharze Peugeota i Citroena wręczono zgodnie z końcową klasyfikacją tej kategorii:

1. Łukasz Godula/Daniel Nowak 130 pkt.
2. Szymon Kalczyński/Mieczysław Kalczyński 96 pkt.
3. Bartłomiej Bębenek/Grzegorz Bębenek 88 pkt.

Najlepsi w PPC – Daniel Nowak (z lewej) i Łukasz Godula

Z kolei w klasie RO 2 na podium ustawiły się następujące załogi:

1. Damian Kostka/Mateusz Martynek 127 pkt.
2. Szymon Żarłok/Krzysztof Pietruszka 111 pkt.
3. Grzegorz Ciombor/Marcin Borycki 68 pkt.

W sezonie 2018 w klasie RO 1 walka o tytuł mistrza Śląska była niezwykle wyrównana. Toczyły ją załogi Dominik Cholewa/Marcin Roik oraz Adam Wrocławski/Marek Dobrowolski. Co ciekawe oba duety w sportowej rywalizacji wywalczyły identyczną liczbę punktów (105), więc o tym, kto sięgnął po tytuł zdecydowała wyższa liczba pierwszych miejsc w klasie. Puchary za trzecie miejsce w klasie RO 1 powędrowały z kolei do Adriana Jurasza, którego pilotował Tomasz Tkacz.

Najważniejsze naturalnie były trofea za klasyfikację generalną RSMŚl 2018. I tak puchary za mistrzostwo Śląska 2018 trafiły zdobyli Damian Kostka i Mateusz Martynek. W drodze do tego sukcesu ta załoga wygrała cztery z sześciu rund ubiegłorocznych mistrzostw i zdobyła 115 punktów. 88 „oczek” zapewniło Szymonowi Żarłokowi i Krzyśkowi Pietruszce drugie miejsce i tytuł wicemistrzów Śląska. Na miano II wicemistrzów Śląska zapracowali Dominik Cholewa i Marcin Roik, którzy w generalce zdobyli 58 punktów.

Od lewej: Szymon Żarłok (kierowca), Krzysztof Pietruszka (pilot), Marcin Kowalik (AK Cieszyński), Mateusz Martynek (pilot) oraz Radomir Motyl (AK Cieszyński)

Partnerzy

Organizatorzy
Partnerzy
Patronat