Zmiany w RMP 2024 !

Sezon Rajdowych Mistrzistw Południa otworzy Rajd Nyski !

Jak poinformował w niedziele organizator Rajdu Doliny Sanu.

Jako runda debiutująca, musieliśmy dopasować termin do innych imprez i zgodnie z sugestiami, chcieliśmy zorganizować nasz rajd w kwietniu, jako 1️⃣ rajd sezonu. Jednak okazało się, że cykl Tarmac Master wszedł w kolizję z terminem naszego wydarzenia. Zmiana daty nie wiele pomogła 🤏 , bo gdy tylko ją ogłosiliśmy, ponownie wspomniana organizacja kolejny raz zmieniła datę swojej imprezy, kolidując z naszym rajdem.

Jednak w późniejszym czasie, dostaliśmy informację, że na części sportowej naszego rajdu na wiosnę tego roku mają się odbywać remonty dróg ⚠️ i na pewno, remonty te nie zostaną zakończone przed Rajdem Doliny Sanu. Lokalne władze, które są bardzo przychylne organizacji rajdu zaproponowały nam zmianę terminu rajdu na początek lipca.Jako, że podchodzimy do tematu bardzo poważnie , nie jest dla nas miłym ponownie zmieniać już zaplanowane wydarzenie, nie mniej jednak w zaistniałej sytuacji nie bardzo mamy jakieś alternatywne wyjście. Dlatego poprosiliśmy 🙏 Okręgową Komisję Sportów Samochodowych w Katowicach o zmianę terminu Rajd Doliny Sanu na 0️⃣5️⃣0️⃣6️⃣ lipca 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣

Rajd Doliny Sanu zostanie rozegrany jako trzecia runda RMP.

To jednak nie koniec zmian, regulamin cyklu został „dopasowany” do wcześniejszych zapowiedzi oraz z konsultacji jakie się odbyły w 2023 roku. Sezon 2024 to zmiana w klasyfikacji generalnej, od tego roku zawodnicy klas OPEN, oraz nowej PPC i ClASSIC będą rywalizować o tytuł Rajdowego Mistrza Południa OPEN. Bez zmian o tytuł Mistrza Południa będą walczyć kierowcy w klasie A która zostało połaczona z klasy A1 i A2 oraz klas RallyN. W klasie PPC dopuszczono kilka zmian technicznych, między innymi zawodnicy będą mogli stosować dowoly kolektor wydechowy a w załaczniku 2a znajdziecie wszytskie zmiany. Zmiany techniczne spowodowały że, klasa została przeniesiona do generalki OPEN. Kierowcy którzy bedą chcieli dalej walczyć o tytuł Mistrza Południa bedą mogli zgłaszać sie w klasie A.

Zachecamy do zapoznania się z PROJEKTEM regulaminu, wszystkie zmiany wprowadzone są na czerwono, na wasze propozycje sugestie czekamy do 26 stycznia (piątek) prosimy o przesyłanie konkretnych zapisów które punkty regulaminu chcielibyście zmienić/poprawić na zawodnicy.katowice@pzm.pl.

Partnerzy