Regulamin 66 Rajdu Wisły.

Po roku przerwy, spowodowanej pandemią COVID-19, do kalendarza sportów motorowych wraca Rajd Wisły. To już 66. edycja jednego z najstarszych rajdów w Polsce, który cieszy się zasłużoną sympatią zarówno zawodników, jak i kibiców. Rywalizacja na trudnych, górskich trasach zawsze dostarcza mnóstwa emocji i nic dziwnego, że „Wisła” jest jednym z najbardziej ulubionych rajdów w naszym kraju. Wystarczy wspomnieć, że na listę zwycięzców beskidzkiego klasyka wpisali się tak znakomici zawodnicy jak: Sobiesław Zasada, Błażej Krupa, Marian Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Janusz Kulig, Robert Gryczyński, Leszek Kuzaj, Kajetan Kajetanowicz czy Bryan Bouffier.

Tegoroczny Rajd Wisły odbędzie się w dniach 24-25 września i zaliczany jest do Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (HRSMP), Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska (RSMŚl) oraz do Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska (RSPŚl).

Organizatorzy z Automobilklubu Śląskiego przygotowali uczestnikom dwa dni ścigania, na które złoży się 7 odcinków specjalnych w Wiśle, Istebnej, Milówce i Rajczy. Załogi startujące w HRSMP i RSMŚl będą miały do pokonania prawie 54 km, a zawodnicy RSPŚl około 25 km odcinków specjalnych, natomiast cała trasa liczy ok. 240 km. Start i metę zlokalizowano na placu Hoffa w Wiśle, a w piątek w stolicy Beskidów rozegrany zostanie także pierwszy odcinek specjalny rajdu.

Warto dodać, że Rajd Wisły został zgłoszony jako kandydat do przyszłorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

„Po rocznej przerwie Rajd Wisły wraca do kalendarza, i to z kibicami – przynajmniej taki jest stan na chwilę obecną. Ze względu na remont głównej drogi prowadzącej przez Wisłę musieliśmy poprowadzić trasę tegorocznej edycji tak, aby ominąć zakorkowane fragmenty. Na szczęście nie wpłynęło to na atrakcyjność beskidzkich odcinków specjalnych, które jak zawsze będą wyzwaniem dla startujących załóg. Przy okazji chciałbym podziękować za pomoc i podkreślić, że bez współpracy ze Starostwem Powiatowym Cieszyn, Starostwem Powiatowym Żywiec, Miastem Wisła, Gminą Istebna, Gminą Milówka i Gminą Rajcza takiej imprezy nie udałoby się zorganizować. A więc serdecznie zapraszam do oglądania na żywo rywalizacji na trasie rajdu i udziału w imprezach towarzyszących” – powiedział Andrzej Szkuta, dyrektor 66. Rajdu Wisły i prezes Automobilklubu Śląskiego.

Pod koniec września zapowiada się więc niepowtarzalny motoryzacyjny weekend w Wiśle. Aby zapewnić widzom maksimum atrakcji, Automobilklub Śląski łączy siły z organizatorami GT Festiwalu, dzięki czemu, oprócz wspaniałych rajdowych maszyn, miłośnicy czterech kółek będą mogli obejrzeć popisy specjalistów od off-roadu, drifftu, a także militariów.

Na pewno warto więc wybrać się na 66. Rajd Wisły, bo w ostatni weekend września szykuje się w Beskidach prawdziwe motoryzacyjne święto!

Regulamin Uzupełniający

Partnerzy

Organizatorzy
Partnerzy
Patronat