Puchar Śląska – nowy cykl przy RSMŚl

W tym roku aż czterem z sześciu rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska będą towarzyszyć zmagania w Super KJS-ach, więc organizatorzy mistrzostw Śląska postanowili wznowić cykl dla kierowców nieposiadających licencji sportów samochodowych.

fot. Janusz Boruta

W tym roku uczestnicy Super KJSów będą mogli zbierać punkty i walczyć o końcowy triumf w Pucharze Śląska Super KJS. Łącznie zaplanowano sześć rund, bowiem do kalendarza powracającego cyklu zaliczane będą także zawody w Lublińcu i Proszowicach. Dodatkowo podczas rajdów Ziemi Bocheńskiej i Cieszyńskiej Barbórki zostaną rozegrane rundy Proto Cars Rally Challenge, czyli zawodów wymyślonych przez Pawła Dytkę.

Załogi zgłoszone do rund nowego pucharu będą walczyć na trasach odcinków po załogach uczestniczących w RSMŚl, przy czym dystans próby sportowej dla uczestników SKJS nie może przekraczać 4 km. Dwie rundy zostały zgłoszone do kalendarza Pucharu Śląska Super KJS przez organizatora Rajdu Wisły i Rajdu Ziemi Bocheńskiej jako osobne imprezy niepołączone z RSMŚl.

Uczestnicy cyklu mogą się także ubiegać o licencję RN (na zasadach ogólnych), która upoważni ich do startów np. w rundach RSMŚl. Rywalizacja w Pucharze Śląska Super KJS będzie się toczyć w czterech klasach, a także w klasyfikacji generalnej. Na wniosek kierowców organizator dopuszcza utworzenie klas markowych. Pełny regulamin Pucharu Śląska Super KJS dostępny jest na stronie RSMŚl w sekcji dla zawodników. Przynależność do danej kategorii będzie określana zgodnie regulaminem ramowym Pucharu Śląska Super KJS 2018:

  • Klasa K1: silniki o pojemności do 1400 cm3
  • Klasa K2: silniki o pojemności powyżej 1400 cm3 i do 1600 cm3
  • Klasa K3: silniki o pojemności powyżej 1600 cm3 i do 2000 cm3
  • Klasa K4: silniki o pojemności powyżej 2000 cm3

Niezależnie od frekwencji w danej klasie załogi będą zdobywać punkty wg klucza 25, 18, 15, 12, 10, 8, 6, 4, 2 i 1 pkt. Aby zostać uwzględnionym w klasyfikacji rocznej Pucharu Śląska Super KJS należy wziąć udział w co najmniej trzech rundach. Jeżeli rozegrane zostanie pięć lub sześć rund, to najsłabszy wynik będzie odliczony. Przy czterech lub mniej rund, wszystkie wyniki będą uwzględnione w finałowej punktacji.

fot. Janusz Boruta

Kalendarz Pucharu Śląska Super KJS 2018:

  • I runda: Rajd Baborowa (13-14 kwietnia)
  • II runda: Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga (1-2 czerwca)
  • III runda: Super KJS Lubliniec (24 czerwca)
  • IV runda: Super KJS Proszowice (1 września)
  • V runda: Rajd Grodzki (6-7 października)
  • VI runda: Cieszyńska Barbórka (16-17 listopada)

Partnerzy

Organizatorzy
Partnerzy
Patronat