Rokita i Ślęczka triumfują na Rzeszowskich OeSach

Michał Rokita pilotowany przez Rafała Ślęczkę wygrali 7. Rajd Rzeszowiak, stanowiący trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Po niezwykle zaciętej walce krakowianin pokonał o ponad 12 sekund Kajetana Świdra i Marcina Boryckiego. Podium w Rzeszowie w klasyfikacji generalnej uzupełnili Maciej Hawro oraz Wojciech Kolaczek.

Jesteśmy na półmetku sezonu 2021 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Nowe i wymagające odcinki, urozmaicone warunki pogodowe – tak po krótce można scharakteryzować tegoroczny cykl, który skrywa jeszcze trochę niespodzianek. Zawodnicy startujący w Rajdzie Rzeszowiak musieli zmierzyć się z niezwykle trudnymi warunkami.

Rokita finałową pętlę „Rzeszowiaka” rozpoczął od zwycięstwa na OS 5 Pstrągowa, tuż za nim uplasował się Piotrowski, tracąc do lidera 14 s, a trzecie miejsce na tym odcinku zajęła załoga Świder/Borycki(+19,1 s).

W klasie 1 zwyciężyli Rokita i Ślęczka, którzy nad drugą załogą – Konradem Dukatem, pilotowanym przez Mieczysława Kalczyńskiego wywalczyli spektakularną przewagę – 1:28,4 min. Trzecie miejsce wywalczył Adrian Jurasz z Tomaszem Tkaczem. W klasie 2 natomiast triumfowali Kajetan Świder i Marcin Borycki, którzy o ponad 10 sekund pokonali Macieja Hawro i Wojciecha Kolaczka. Podium uzupełniła załoga Badura/Wołek.

W Pucharze Peugeot/Citroen triumfowali Jan Listewnik z Marcinem Paskiem, którzy swoim Peugeotem 106 pokonali o 17,9 s Kokoszkę i Szweda (Peugeot 206), a trzecia pozycja należała do Kaczmarczyka i Bujoka.

Najszybszą załogą, choć nieliczoną w klasyfikacji generalnej, był zwycięski duet klasy OPEN 1 – Żbikowski i Bieniak, którzy podkarpackie trasy pokonywali samochodem Mitsubishi Lancer EVO IX. Pokonali oni załogę Zieliński/Michorczyk. W klasie OPEN 2 natomiast zwyciężyli Tomasz Pławecki i Paweł Kaim, jadący Hondą Civic.

7. Rajd Rzeszowiak był trzecią odsłoną cyklu dla nowych klas – RallyN1 i RallyN2. Na najwyższym stopniu podium klasy RallyN1 stanęli Kamil Kawalec i Sebastian Krzyżowski, którzy w swoim Clio pokonali o 3,02 sekundy załogę Olaf Jeziorski/Patryk Kurczobiński.

Niezwykłą systematycznością oraz duchem walki wykazali się Łukasz Godula i Piotr Bywalec, którzy po raz trzeci zwyciężyli w klasie RallyN2, pokonujący odcinki 7. Rajdu Rzeszowiak Peugeotem 208. Drugie miejsce podium uzupełnili Damian Uchyła, pilotowany przez Agnieszkę Radzik (Kia Picanto).

Podkarpacie żegna Zawodników Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, dając krótką chwilę oddechu, przed kolejną rundą – Rajdem Śląska (Rajdem Mikołowsko – Żorskim), zaplanowanym na 10 – 11 września 2021 roku.