Puchary: reaktywacja

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego planuje w sezonie 2020 kontynuować organizację pucharów PPC/PCR w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Zawodników zainteresowanych tymi rozgrywkami zapraszamy na spotkanie celem omówienia zmian i propozycji, które odbędzie się 28 stycznia w Katowicach.

Przypomnijmy, celem obu pucharów stworzenie klarownych szczebli rywalizacji w RSMŚl ze względu na osiągi, koszt budowy oraz eksploatacji samochodów, dzięki czemu rywalizacja w rajdach będzie dostępna dla znacznie szerszego grona zawodników. Poniżej prezentowane są planowane założenia dotyczące ww. pucharów w sezonie 2020.

PPC

  • Oprócz Peugeota 106 i Citroena Saxo, do pucharu dopuszczony zostanie Citroen C2 o zakresie modyfikacji dostosowanym do pucharu;
  • W dalszym ciągu określony będzie jeden dostawca opon.

PCR

  • Puchar zostanie reaktywowany w formule pozwalającej w znacznym stopniu ograniczyć koszty budowy oraz eksploatacji samochodu,
  • Planowane jest wdrożenie jednego dostawcy opon.
  • W obu pucharach, przy zadeklarowaniu chęci udziału odpowiedniej liczby zawodników, planowane jest obniżenie wpisowego w sezonie 2020.

Wszystkie powyższe kwestie zostaną omówione w trakcie spotkania z zainteresowanymi zawodnikami, które odbędzie się w wtorek 28 stycznia o godzinie 18:00 w siedzibie Zarządu Okręgowego w Katowicach, przy ulicy Łabędziej 6.

Partnerzy

Organizatorzy
Partnerzy
Patronat