Prowadzę – jestem trzeźwy w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska

Podczas Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w sezonie 2019 realizowane są szerokie działania związane z propagowaniem bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym.

Realizując te cele Zarząd Okręgowy PZM w Katowicach podjął współpracę z Fundacją „Trzeźwość”. W ramach współpracy, Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego wprowadziła do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska roczną klasyfikację Pucharu Fundacji Trzeźwość. Dodatkowo, wszystkie samochody rajdowe są oznaczone logiem fundacji.

„Prowadzę – jestem trzeźwy” to ogólnopolska kampania społeczna prowadzona w ramach programu edukacyjnego „Trzeźwość”, który został zainicjowany w 1999 roku. Hasło „Prowadzę – jestem trzeźwy” po raz pierwszy zostało użyte w 2006 roku. Pomysł na kampanię powstał dzięki ks. Piotrowi Brząkalikowi i Krzysztofowi Gmyrkowi. W akcję włączyła się agencja reklamowa Business Consulting Sp. z o.o., która od początku wspiera działania Fundacji.

Kampania promuje odpowiedzialne postawy wśród kierowców. Buduje wspólnotę ludzi, którzy deklarują bezwarunkową trzeźwość za kierownicą. Wyróżnia ją pozytywny wydźwięk przekazywanych komunikatów, odwoływanie się do pozytywnych cech człowieka i akcentowanie zasady, że trzeźwość to sprawa naturalna, powszechna i modna.

Partnerzy

Organizatorzy
Partnerzy
Patronat