OeS Rally Team w Rajdowych Mistrzostwach Południa !

Aleksander Ciuksa Filip Bądkowski tłumaczą dlaczego wybrali klase PPC w Rajdowych Mistrzostwach Południa rezugnując z Tarmac Masters c2 cup.

OeStatnio wspominaliśmy o zmianie tegorocznych priorytetów w kwestii naszych startów. Spieszymy zatem z odpowiedziami na najważniejsze pytania

1️⃣. Dlaczego odpuszczamy starty w Tarmac Masters❓– Jako pewnego rodzaju „dzieciaki” TM lub jak to Wena Sport Live ostatnimi czasy nas nazwała – weterani C2Cup ?nie do końca można powiedzieć, że całkowicie odpuszczamy – rozważamy opcje startu w jednej z jesiennych rund, ale niestety na tą chwilę ciężko coś więcej powiedzieć. Pokazuje to jednak, że nasz rodzimy Tarmac nie jest naszym celem w tym roku.

2️⃣. Dlaczego wybraliśmy Rajdowe Mistrzostwa Południa❓– Chcemy postawić kolejny rozwojowy krok w naszej rajdowej przygodzie. Nie odejmując oczywiście nic Tarmac’owi ?. Konkurowanie z nowymi rywalami, jazda na nowe tempo to tylko procent z tego co nas czeka. Niemalże wszystkie rundy RMP „jadą” ramię w ramię z RSMP.pl czyli – poznajemy tereny, charakterystykę odcinków Mistrzostw Polski, hmm… możliwości pogodowe na dany rejon i czas rozgrywania zawodów. Praca nad opisem na nieznanych dla nas terenach to również jeden z ważnych czynników – nie ukrywamy (bo to chyba oczywiste), że startując na naszym podwórku jechaliśmy również na pamięć posiłkując się opisem. (znajomość terenu = brak postępu?)

Czeka nas duże wyzwanie w tym sezonie co Rajd Nyski nam z resztą pokazał. Jak już wcześniej wspominaliśmy podczas tego rajdu „pobawiliśmy się” oponami i to również jest element rozwoju. Przypomnijmy, że C2Cup w TM może jechać tylko na oponach jednego „producenta”.

PPC – Puchar Peugeot & Citroen w RMP daje więcej możliwości pod tym kątem – co też jest dla nas nowością ? Zapowiada się ciężki ale ciekawy sezon – Do zobaczenia ?

Partnerzy

Organizatorzy
Partnerzy
Patronat