Nowy rajd w kalendarzu RSMŚL

Celami komisji, pod kierownictwem nowego przewodniczącego Bartłomieja Gorajczyka, było jak najszybsze zatwierdzenie regulaminu i kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Prace rozpoczęte w grudniu po konsultacjach z zawodnikami dziś są publikowane.

– Nasze założenie były proste. Regulamin ma być możliwie jak najbardziej dostosowany do realiów pandemii, jak i oczekiwań zawodników, bo zarówno nam, jak również załogom zależy na frekwencji, która gwarantuje zaciętą rywalizację. Biorąc pod uwagę obecną sytuację oraz ograniczenia głównym celem jest, by wszystkie zaplanowane rundy mogły się odbyć. Dlatego między innymi zaproponowaliśmy podział na dwie kategorie – wyjaśnia Bartłomiej Gorajczyk, przewodniczący OKSS PZM w Katowicach.

Do wcześniej podanych już rund dołącza całkowicie nowy rajd – Rajd Małopolski.

Rajd Małopolski będzie 2. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Za organizację tej rundy będzie odpowiadać sprawdzona ekipa Rajdu Bocheńskiego, natomiast siedzibą 2. rundy będzie Sucha Beskidzka.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2021 wygląda następująco:

1. runda    Rajd Festiwalowy – 4-5 czerwca,

2. runda    Rajd Małopolski – 30-31 lipca,

3. runda    Rajd Rzeszowski – 5-7 sierpnia,

4. runda    Rajd Śląska – 10-11 września,

5. runda    Rajd Wisły – 24-26 września,

6. runda    Rajd Barbórka Cieszyńska – 12-13 lub 19-20 listopada.

Z uwagi na nie do końca jasną sytuację w kraju związaną z pandemią oraz zmieniające się obostrzenia postanowiliśmy rozpocząć sezon w czerwcu. Niestety na nasz pierwotny majowy termin Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska został przeniesiony inny rajd. Zależy nam, aby każda runda miała jak najwyższą frekwencję, stąd nasza decyzja o rezygnacji z majowego terminu i rozpoczęciu cyklu w czerwcu 2021 roku.

Cieszymy się z powstania nowej grupy, RallyN1 i RallyN2, bo o niej mowa, liczy już kilka załóg. Staramy się jak najmocniej promować nasza nową grupę stąd pomysł, aby w 1. rundzie zawodnicy byli całkowicie zwolnieni z wpisowego.

– Nie zapominamy także o załogach bez licencji.

W tym roku cykl Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska będzie składał się z czterech rund:

  • 1.Rajd Festiwalowy – 4-5 czerwca,
  • 2.Rajd Małopolski – 30-31 lipca,
  • Rajd Wisły – 24-26 września,
  • 6.Rajd Barbórka Cieszyńska – 12-13 lub 19-20 listopada.

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego zaplanowała na 20 marca uroczyste zakończenie sezonu 2020. Puchary będą rozdane w siedzibie Zarządu Okręgowego w Katowicach. Wszystkich Mistrzów poinformujemy na jakich zasadach odbędzie się gala.

Fot. Wojciech Anusiewicz

Partnerzy