Nowości w regulaminie RSMŚl

W regulaminie mistrzostw Śląska na sezon 2019 znalazło się kilka nowości, wśród których są klasyfikacja dla zawodników w samochodach historycznych, możliwość walki o nowy puchar, a także zapowiedź zmian planowanych na sezon 2020.

W sezonie 2019 rusza także walka o Puchar Fundacji Trzeźwość. Ideą pucharu zainicjowanego przez organizację, która od 20 lat realizuje akcję „Prowadzę – jestem trzeźwy”, jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i trzeźwości za kierownicą wraz z uczestnikami mistrzostw Śląska. Puchar jest przeznaczony dla załóg startujących samochodami z napędem na jedną oś w ramach klas RO 1, RO 2, RO 3 oraz RO Open 2WD. Fundacja zapewnia nagrody w klasyfikacji rocznej pucharu, które triumfatorzy otrzymają na koniec sezonu. Do finalnej klasyfikacji liczyć się będą punkty zdobyte we wszystkich rundach RSMŚl, zgodnie ze schematem punktacji 25-18-15-12, itd. Choć 2019 będzie pierwszym rokiem współpracy z Fundacją Trzeźwość, to plany zakładają dłuższą współpracę i jej rozwój. Organizatorzy liczą, że Puchar Fundacji na stałe zagości w śląskich mistrzostwach.

Ważną zmianą z punktu widzenia walki o tytuły jest wprowadzenie współczynnika 1,5 w punktacji finałowej rundy mistrzostw. To oznacza, że zwycięzcy z Cieszyna będą mogli wywieźć nawet 37,5 punktu.

Regulamin na sezon 2019 zawiera już także zapisy, które mają obowiązywać od 2020 roku. Mowa tu o możliwości stosowania w klasach RO 1, RO 2 i RO 3 opon sportowych.

W ramach tegorocznych mistrzostw prowadzona będzie także klasyfikacja Historycznego Pucharu Południa. Wszystkie rundy HPP będą rozgrywane na bazie Regulaminu Ramowego Rajdów Okręgowych i Regulaminu Historycznego Pucharu Południa. Gestorem cyklu jest Automobilklub Śląski. W kalendarzu HPP znalazło się pięć rund. Oprócz rozegranego już Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, zawodnicy w rajdówkach sprzed lat mogą rywalizować podczas:

  • Rajdu Ziemi Głubczyckiej (17-18 maja)
  • Rajdu Wisły (27-28 września)
  • Rajdu Grodzkiego (12-13 października)
  • Rajdu Cieszyńska Barbórka (22-23 listopada)

Więcej informacji o nowym cyklu znajduje się na stronie AK Śląskiego: LINK / LINK.

Partnerzy

Organizatorzy
Partnerzy
Patronat