Grupa RallyN nabiera kształtu!

Grupa RallyN nabiera kształtu! Fot. Niechwiadowicz

OKSS PZM w Katowicach sukcesywnie publikuje kolejny informacje nt. nowej grupy RallyN, która ma zadebiutować w RSMŚl w sezonie 2021. Na stronie zostały zamieszczone właśnie Przepisy Szczegółowe dla Samochodów Grupy RallyN opisujące sposób przygotowania zarówno rajdówek RallyN1 jak i RallyN2.

Do podziału na klasy RSMŚl dodane zostaną dwie nowe, dedykowane dla RallyN i będą one klasyfikowane w klasyfikacji generalnej*.

  • Klasa RallyN1: samochody RallyN, turbodoładowany silnik benzynowy od 1368 cm3 do 1620 cm3 lub wolnossący do 2000 cm3.
  • Klasa RallyN2 (RN2A): samochody RallyN, wolnossący silnik benzynowy do 1000 cm3.
  • Klasa RallyN2 (RN2B): samochody RallyN wolnossący silnik benzynowy od 1000 cm3 do 1300 cm3.

Dla zawodników klas RallyN w RSMŚl przygotowywana jest niespodzianka, której szczegóły zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Co więcej, zainteresowani zawodnicy oraz stajnie rajdowe powinni zwrócić uwagę na wymieniony w regulaminie termin 1. lutego 2021 r. Do tego dnia zainteresowani zgłaszać propozycje samochodów na sezon 2021, które nie posiadają homologacji FIA/PZM a mieszczą się w założeniach grupy. Jest to również termin graniczny na zgłaszanie propozycji opon, które mieszczą się w założeniach opisanych w regulaminie. Dalsze informacje znajdują się w Przepisach Szczegółowych dla Samochodów Grupy RallyN.

Grupa RallyN nabiera kształtu! Samochód RallyN

W przypadku jakichkolwiek pytań można je zgłaszać pod adres e-mail: zarzad-okregowy.katowice@pzm.pl.

Ciekawą informacją dla zainteresowanych grupą RallyN może być fakt, że prowadzone są rozmowy z GKSS PZM aby już w debiutanckim sezonie 2021 RallyN było klasyfikowane również w Pucharze Debiutanta przy Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Z pewnością wkrótce poznamy więcej szczegółów.

*do zatwierdzenia przez OKSS PZM w Katowicach.

Partnerzy