84 załogi na Festiwalowym

52 Rajd Festiwalowy posiada długą historię w sportach motorowych, rozgrywany był już na przestrzeni lat w różnych cyklach. W tym roku Rajd Festiwalowy, zainauguruje sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska jak i Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska oba cykle są już dobrze znane zawodnikom.

W sobotę, 5 czerwca rywalizacja rozpocznie  się w Opolu na jednym miejskim odcinku super specjalnym.

6 czerwca Automobilklub Opolski – organizatora zawodów, zaplanował właściwe ściganie i 2 odcinki specjalne przejeżdżane trzykrotnie, na których kibice będą mogli zobaczyć „weteranów” RSMŚl jak i zupełnie nowych zawodników którzy dołączyli dopiero w tym roku do śląskiego czempionatu.

Cieszy też jak na pierwszy start duża frekwencja w nowej Grupie RallyN.

Na liście zgłoszeń obu cyklów znajdziemy 84. załogi, które powalczą o punkty do klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Rajdowego Pucharu. W tym roku Automobilklub Opolski zdecydował się zorganizować rajd II kategorii czyli 25 kilometrów oesowych, tyle samo pokonają kierowcy Pucharu.

85 załóg na Festiwalowym
Fot. Wojciech Anusiewicz

Z pierwszym numerem startowym pojedzie nie kto inny, jak aktualny vice mistrz Śląska – Rafał Piotrowski, który ponownie utworzy załogę z Adrianem Mroszczykiem zasiadając w swoim Clio. Ich rywale z numerem 2 to Maciej Watras z Kamilem Kluczewskim 4 załoga w 2020 roku. Numer trzy przypadnie natomiast Krzysztofowi Stańdo i Darkowi Grudziołek. W sumie w klasie RO 1 (samochody z silnikami o pojemności od 1600 do 2000 cm3) zgłoszono 10 załóg, a w klasie RO 2 (od 1400 do 1600 cm3) zmierzy się 7 duetów. Na liście znajdziemy także zawodników walczących w ramach Pucharu Peugeota i Citroena – łącznie 6 załóg. Listę zgłoszeń uzupełniają zawodnicy przypisani do klas Open 1 (7 załóg), Open 2 (6 załóg).

Całkowitą nowością w roku 2021 jest klasa RallyN1 w której zobaczymy 4 załogi i RallyN2 w której pojawią się 3 załogi. Zawodnicy startujący w tej klasie na Rajdzie Festiwalowym nie płacą wpisowego.

Na starcie nie zobaczymy niestety Michała Rokitę , urzędującego mistrza Śląska, który wykonuje kolejny krok w swojej karierze i będzie walczył w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Warto też  dodać, że w mocnych autach zobaczymy Grzegorza Olchawskiego w swoim Audi jak i Tomasza Ociepę w Fieście. Nadal młodzi „weterani” RSMŚl Adam Wrocławski,  Adrian Jurasz i Grzegorz Ciombor na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.

Mamy też w stawce, „młode wilki” Kajetan Świder i Marcin Gluza obaj w Hondach jak i Sebastian Bojdoł i Kamil Kawalec którzy zgłosili swoje w Clio w nowej klasie RallyN.

Lista zgłoszeń – Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska

Lista zgłoszeń – Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska

Partnerzy

Organizatorzy
Partnerzy
Patronat